Safari nurkowe z Dahab

Safari nurkowe z Dahab

Prócz nurkowania z brzegu w pobliżu Dahab mogą nurkowie wyruszyć na całodzienne safari na wielbłądach, jeepami czy łodzią na bardziej oddalone, mniej uczęszczane miejsca nurkowe.SAFARI na wrak Thistlegorm i na Ras Mohamed

Najpopularniejsze safari na legendarny wrak angielskiej łodzi Thistlegorm z czasów II Wojny Światowej, a także na znane rafy parku narodowego Ras Mohamed.

Thistlegorm
Thistlegorm

Łódź Thistlegorm została trafiona przez niemiecki bombardier w roku 1941 a jej wrak został odkryty dopiero w 1957 roku. Na pokładzie wraku możemy podziwiać ciężkie działa, torpedy, poskręcane cysterny a w ładowniach mnóstwo angielskich motocykli, jeepów oraz ciężarówek. Jest tam również przewrócony czołg, a kawałek dalej lokomotywa. Natomiast wszędzie walają się łuski różnego kalibru oraz dużo innego rodzaju wojskowego sprzętu. Wrak leży na głębokości 32 m na piaskowym dnie Zatoki Sueskiej. Nurkowania na wraku nie są bardzo ciężkie, jednak ze względu na silne prądy, fale i ograniczoną widzialność, które się tu często zdarzają, safari polecamy tylko dla nurków AOWD lub z inną podobną certyfikacją do 30 m z minimalnie 20 zalogowanymi znurkowaniami.

Program safari

Przeważnie już wieczorem jest odjazd minibusem do Sharm el Sheikh, gdzie następuje zaokrętowanie i nocleg na pokładzie łodzi cumującej w porcie. Kajuty nie są do dyspozycji, przeważnie śpi się w salonie lub na pokładzie. O świcie łódź wypływa a po 3-4 godzinach budzimy się już nad wrakiem Thistlegorma. Przeważnie robi się na wraku 2 nurkowania a popołudniu, na drodze powrotnej, czeka na nas trzeci wspaniały nurek na rafach Shark Reef i Jolanda Reef (park Ras Mohamed). Wieczorem około 19:00 następuje wyjazd z Sharm z powrotem do Dahab.

Thistlegorm
Thistlegorm
Thistlegorm

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect