Nurkowanie w Dahab

Nurkowanie w Dahab

Synajskie wybrzeże Zatoki Akabskiej zapewnia doskonałe warunki dla nurkowania. Jej strome brzegi mają charakter urwisk tworzących ściany, podmorskie ogrody, labirynty oraz jaskinie. Właśnie w rejonie Dahab znajduje się kilka znanych na całym świecie miejsc nurkowych jak Canyon, Blue Hole czy Islands. Stąd także organizuje się safari nurkowe na wielbłądach na dotąd niezniszczone rafy Ras Abu Gallum czy Gabr El Bint.Polska baza nurkowa PLANET DIVERS

W 1999 roku trzej przyjaciele założyli w małym hoteliku Bamboo House pierwszą czesko-polską bazę nurkową w Egipcie. Mrówcza praca przyniosła owoce a rzesza zadowolonych klientów wzrastała. W 2003 roku baza została przeniesiona do hotelu Planet Oasis.

Planet Divers, DahabPlanet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab

Baza nurkowa znajduje się w hotelu PLANET OASIS, usytuowanym tuż nad wybrzeżem w centrum atrakcyjnej, turystycznej części Dahab. Przed hotelem mamy plażę z leżakami oraz parasolami słonecznymi. Piaszczyste dno jest idealne do prowadzenia kursów nurkowych i ćwiczenia technicznych nurkowań, a trochę głębiej na sztucznej rafie z naczyń ceramicznych i trawiastym zboczu można obserwować bogactwo interesujących organizmów. Do rafy koralowej Lighthouse jest tylko 50 m.

Planet Team

Zapewne naszym największym bogactwem jest doświadczony zespół instruktorów, przewodników nurkowych, techników oraz pracowników organizacji nurkowania.

Wyposażenie bazy

W bezproblemowym zapewnieniu nurkowań i obsługi większych grup pomagają nam 2 kompresory K-180 (2x620 l/min) oraz Bauer K-14 Silent Verticus (320 l/min). A także 350 aluminiowych butli Luxfer o pojemności 12 L i 14 L, z których wydzielona część przeznaczona jest do Nitroxu i Trimixu. Mamy także ponad 2300 kg balastu. Dla “zużywających więcej” mamy butle 15 i 20 litrowe. W naszej wypożyczalni macie do dyspozycji 30 pełnych zestawów sprzętu nurkowego. Od roku 2000 znajduje się w bazie stacja kontynualnego mieszania Nitroxu aż do 40% dla rekreacyjnego nurkowania, a od jesieni 2005 roku oferujemy Nitrox 32 za darmo wszystkim certyfikowanym nitroxowym nurkom. Nitrox i Trimix dla nurków technicznych miesza się za pomocą panelu do parcjalnego blending Nitroxu i Trimixu. Stopniowo dopełniamy nasze wyposażenie w sprzęt do kursów technicznych i bardziej wymagających technicznych nurkowań.

Inne usługi

Prócz nurkowania oferujemy także i inne usługi jak na przykład możliwość płukania własnego sprzętu w słodkiej wodzie, udostępniamy plastikowe skrzynki do przewożenia sprzętu oraz zamykane szafki na drogocenny sprzęt (za darmo). Oferujemy także możliwość zakupienia podwodnych filmów. Oczywiście zapewniamy także transfery, zakwaterowanie i różne inne fakultatywne wycieczki.

planetdivers063.jpgPlanet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab
Planet Divers - 2 kompresory Bauer
Planet Divers - blending panel

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect