Safari nurkowe z Dahab

Safari nurkowe z Dahab

Prócz nurkowania z brzegu w pobliżu Dahab mogą nurkowie wyruszyć na całodzienne safari na wielbłądach, jeepami czy łodzią na bardziej oddalone, mniej uczęszczane miejsca nurkowe.BOAT SAFARI – safari nurkowe łodzią w Dahab

Z Dahab można wypłynąć łodzią na południe na Gabr el Bint lub Little Blue Hole oraz na północ na Ras Abu Gallum lub jeszcze dalej na Ras Mamlah.

Ras Abu Gallum
Safari z Dahab na Ras Mamlah
Gabr el Bint: Gorgonie

Safari na Gabr el Bint

Gabr el Bint, znajdujące się na południe od Caves, to miejsce najczęściej wybierane, jeśli chodzi o safari łodzią w Dahab, ze względu na najciekawszą i najpiękniejszą rafę w okolicy. Są tu ogromne gorgonie oraz okazy dużych ryb. Niekiedy, gdy pogoda sprzyja, łódź może popłynąć na dalsze ciekawe miejsce zwane Fan Forest z głębokim kanionem, który znajduje się około 800 m na południe od miejsca zakotwiczenia do bojki.

Safari na Abu Gallum

Ras Abu Gallum to miejsce na północ od Blue Hole, z przepiękymi rafami należącymi do Narodowego Parku. Łódź przeważnie zakotwiczy w małej zatoczce a nurkowania prowadzone są na dwóch miejscach w zależności od pogody. Polecamy to miejsce odwiedzić na wielbłądach (Camel Safari).

Safari na Ras Mamlah (Mamlach)

Rzadko odwiedzane miejsce ze względu na uciążliwy dojazd dzipem wyboistą górską drogą. Teraz można tu łatwiej i szybciej dotrzeć łodzią z Dahab.

Program safari:

O 7.00 zbiórka i zapakowanie sprzętu, o 7:30 wyjazd z bazy do małego portu na południu Dahab, a około godziny 8:00 łódź wyrusza. Rejs Gabr el Bint trwa ¤% minut, na Ras Abu Gallum około godziny a na Ras Mamlah około 1,5 godziny. Zazwyczaj przeprowadzane są tam 2 nurkowania, między którymi jest przerwa na obiad i snorklowanie. Powrót następuje około 16:00 do Dahab.

Praktyczne rady na drogę:

W czasie podróży łodzią polecamy mieć okrycie głowy, a zimą ciepłe ubranie z długimi rękawami i nogawkami, latem przydadzą się kremy z filtrem ochronnym. Warto wziąźć tabletkę przeciw chorobie morskiej, ze względu na huśtanie łodzi (zwłaszcza płynąc na północ przyciwko wiatrom). Można zabrać własne napoje nawadniające czy colę a także zestaw zapasowych pasków do płetw czy maski.
Osobom towarzyszącym nurkom proponujemy zabrać sprzęt do snorklowania gdyż oba miejsca są doskonałe do aktywnego wypoczynku.

Potápěčská safari Dahab: loď Ganet Sinai
Pod hladinou

Detail

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kursy walut


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect